Decathlon Brăila Mall. Centrul comercial a anunţat că a finalizat lucrările de modernizare pentru a le oferi clienților o experiență completă de cumpărături. 7.000 de metri pătrați au fost modernizați, în total. Valoarea investiției se ridică la 2 milioane de euro. Ca parte a procesului de reconfigurare, DECATHLON va deschide în centrul comercial din Brăila un magazin cu o suprafață de peste 2000 mp.
Decathlon Brăila Mall. 60 de sporturi
Aşadar, mall-ul își diversifică mixul de chiriași și, începând din data de 3 septembrie 2020, iubitorii unui stil de viață activ își vor putea alege articolele favorite din noul magazin DECATHLON. Acesta se va deschide într-un spațiu nou amenajat din incinta centrului comercial și le va oferi clienților articole pentru peste 60 de sporturi.
Brăila Mall devine, prin urmare, cea mai apreciată destinație de cumpărături din oraș. Datorită lucrărilor de modernizare, magazinele SMYK, Salofarm, Naturlich, Pepco și Animax își vor întâmpina clienții într-un decor nou.
Decathlon Brăila Mall. 52.500 metri pătraţi
La ora actuală, centrul comercial deține peste 52.500 metri pătrați de spații comerciale.
Structura mixtă de chiriași este reprezentată de H&M, Deichmann, C&A, CCC, New Yorker, Hervis, Sportisimo, Benvenuti, KIK, Stradivarius, Bershka sau Pull&Bear.
Măsuri de siguranţă
În plus, Brăila Mall a implementat un set de măsuri care asigură normele de siguranță și distanțare socială în conformitate cu reglementările autorităților. Astfel, reamintim faptul că accesul în centrul comercial este permis doar clienților care poartă mască de protecție, măsură obligatorie și pentru întreg personalul centrului comercial. Mai mult, potrivit reglementărilor autorităților, la intrarea în centrul comercial, s-a implementat un sistem pentru verificarea temperaturii clienților.
Citeşte şi Rata şomajului în România: 5,4% la finele lunii iulie 2020
Pingback: Noi recorduri pe piaţa muncii din România – Reporter
Pingback: Rezultate Bacalaureat 2020 sesiunea de toamnă: Câţi elevi au promovat examenul? – Reporter
Pingback: Consiliul Concurenţei: Tinmar Energy poate prelua Intercereal – Reporter
Pingback: Când se deschide Fashion House Outlet Cernica? – Reporter
Pingback: Coronavirus România 3 septembrie 2020. Câte cazuri noi s-au înregistrat? – Reporter
Pingback: Şansa pe care România nu trebuie să o rateze: Poate aduce 50 de miliarde de euro la PIB-ul ţării – Reporter
Pingback: Se deschide prima fabrică Haier din România. Unde este situată? – Reporter
Pingback: Finanţări pentru crescătorii de animale: Ce Ordonanţe s-au publicat în Monitorul Oficial? – Reporter